Be universal

1. eternal life 2.yong always and 3. to be with someone Rpg forum - anime

AcasaBe univesalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» La Himeji Castle
Dum Apr 01, 2012 10:49 am Scris de Sanara

» La Shimbara Castle
Dum Apr 01, 2012 10:40 am Scris de Sanara

» La Nagoya Castle
Dum Apr 01, 2012 10:39 am Scris de Sanara

» La templul Tammangu
Dum Apr 01, 2012 10:37 am Scris de Sanara

» La templu Shitennoji
Dum Apr 01, 2012 10:36 am Scris de Sanara

» La templul Kannon
Dum Apr 01, 2012 10:33 am Scris de Sanara

» Diva's Castel
Dum Apr 01, 2012 10:32 am Scris de Sanara

» Ken-kun room
Dum Apr 01, 2012 10:29 am Scris de Sanara

» La cantina
Dum Apr 01, 2012 10:26 am Scris de Sanara

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum

Distribuiţi | 

Ce anume m-a interesat la Beck ...

In jos 
AutorMesaj
Spitfire
Admin
Spitfire

Be universal afiliates : 765

MesajSubiect: Ce anume m-a interesat la Beck ...   Sam Apr 04, 2009 1:34 am

it’s been a while since I last watched some anime… unul din motive era ca nu gaseam un anime care sa imi trezeasca interesul. Vroiam ceva contrar a ceea ce-si doreste mado_can de la un anime. In acest moment al vietii mele vreau ceva care sa ma tina legata de realitate, care sa ma puna fata in fata cu ea, sa ma confrunt cu ea…eh, hai ca o dau in off-topic si nu e de bine. desi, nush… cand vorbesti despre Beck nu ai cum sa nu o dai in off-topics, ne?

beck imi era cunoscut, era unul din (prea) lunga mea lista de anime la care e musai sa ma uit [intr-o zi cu soare XD] insa ce m-a determinat sa ma uit la el – desi nu era nici macar printre primii p lista >.>’ ( I know, me really baka =.= ) a fost…muzica ^^ mai exact, “Slip Out”. E… hmm… e exact ce am nevoie acum, ma reprezinta – mai bine spus, reprezinta eu-l meu de acum…

[damn it XD cad si eu in aceeasi capcana ca rOXY_Mayuki – desi la ea nu e cazul *smiles*]

beck nu m-a influentat intr-atat incat sa pun mana pe chitara sa imi chinui vecinii cu talentul meu care lipseste cu desavarsire XD eh, ata ete. Insa acest anime inspira mult mai multe…

“I wonder if I have begun to adapt myself to what people around me expected, in order to fit in…I think Eddie once said: people who live by using other people as standards are not being themselves. if I seriously think about living and dying… it may be who’s not normal right now” (btw, mi se pare mie sau Eddie te duce cu gandul la Kurt Cobain?)

pentru mine Beck inseamna “gaseste-ti calea. Iar cand ai gasit-o, nu t abate, indiferent cat d lung e drumul, indifferent cat de incalcit pare, de intunecat sau orbitor de luminos e, ignorand gandul ca te-ai pierdut, fara nici o sansa de reusita. Merita. Chiar daca doar tu esti ferm convins de acest lucru”.

ma alatur gastii care s-a bucurat enorm pentru pumnul incasat d Ryosuke. Inteleg ca ii era teama – scared to death, actually XD – dar ceea ce i-a spus lui Chiba, motivul…neah, asa ceva nu se face! Dar deh, omul mai face si greseli. Insa mai si invata din ele ^^’

nu am un personaj preferat – lucru rar la mine – pentru simplul fapt ca imi plac toate. Fiecare dintre ei au ceva memorabil, ceva care te face sa te gandesti: “Heh,cunosc astfel de exemplare…” sau care pur si simplu iti intra sub piele sau te scot din sarite (… just like real people).

Muzica – nu zic nimic. Just listen!

Grafica – hmm… m-a facut sa ma gandesc la Nana si ParaKiss. Nu intrebati de ce XD stiu ca e aiurea.

And yup, me cried at this anime.

Okay… am scris mult si de fapt nimic. Gomen… inca mai sunt sub efectul acestui anime. My mind’s still processing it XD and…. me needs to read za manga!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://be-universal.forumz.ro

Ce anume m-a interesat la Beck ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Be universal :: Anime/Manga :: Beck-
Mergi direct la: